PEVNOSTNÍ AREÁL

Na obranu naší země před útokem z nacistického Německa, Rakouska a Maďarska byl v druhé polovině 30. let minulého století budován mohutný obranný val kolem celé hranice Československé republiky, jehož součástí byla i linie v okolí Slavonic na Jindřichohradecku. Zdejší opevnění bylo budováno jako lehké, těžké objekty (pěchotní sruby) se přednostně stavěly převážně v prostoru severní hranice na čáře Odra – Krkonoše. Vy nyní máte jedinečnou příležitost zhlédnout její část v rekonstruované podobě.

Areál je ukázkou části obranné pevnostní linie, tvořené systémem pozorovacích a palebných (střeleckých) průseků, protipěchotními a protitankovými překážkami v délce téměř 200 m a 11 rekonstruovanými bunkry vz. 37 (řopíky) do stavu z období mobilizace v září 1938 i do stavu socialistické reaktivace v letech studené války 1949 – 1989.

Přístupné jsou dva plně vybavené a vyzbrojené bunkry, každý z jiného období (1938 a 1963). Uvidíte např. původní kulomety, pušky, pistole a samopaly, funkční ruční ventilátor a pozorovací periskopy, výstroj osádek a další zařízení. Prohlídka bunkrů je s odborným výkladem průvodce. Celým areálem prochází nová naučná stezka, která Vás na 13 zastaveních seznámí se základními informacemi o výstavbě opevnění v letech 1935 – 1938 v tehdejším Československu včetně popisu situace přímo na Slavonicku.

Provozní doba:

24.9. - 25.9. JE AREÁL I MUZEUM ZAVŘENÉ

Květen, červen, září - každý víkend 10 – 17 hod
Červenec a srpen - denně 10 – 17 hod.

Návštěvu je možné domluvit i v jiném termínu
na tel. čísle 606 124 829

muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice

muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice muzeum slavonice


  Copyright © 2018 | Poslední aktualizace 08.4.2018